Vlastní SUV představuje Alfa Romeo

29.11.2016 | Jan Prošek

Zájem o SUV roste. V důsledku toho automobilky, které tyto vozy nikdy nevyráběly, začínají s výrobou. Nyní se představuje Alfa Romeo Stelvio.  Toto nové SUV aspiruje na pozici nejrychlejšího vozu  své kategorie na severní smyčce okoru v Německém Nürbergringu. Podle dostupných informací by mělo porazit i Porsche Cayenne Turbo S. 

Alfa Romeo Stelvio  by mělo mít hodně podobného s modelem Giulia. Nejen po technické stránce, ale také po té vizuální. Stelvio se představilo v Los Angeles ve verzi QV. Ta obsahuje šestiválec s objemem 2,9 litru, výkon je pak 375 kW. Zrychlení z nuly na sto je za 3,9 sekundy.  

Představovaný model bude ve velké míře využívat hliník, vysokopevnostní ocel či hořčík. Díky využití poměrně lehkých materiálů se podařilo hmotnost automobilu dostat na zajímavou hodnotu. QV s ruční převodovkou váží 1 580 kilogramů. Interiér bude mít sedadla obšitá kůží. 

Aktuálně píšeme

Nová Kia Sorento mnoho změn nenabídne | 30.11.2017

Volvo začíná vyrábět malé SUV | 28.11.2017

Mini představilo krásnou buginu | 23.11.2017

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK