Vznikne limitovaná edice Bentley Bentayga

Jan Prošek

Jedním z nejslavnějších závodů do vrchu je Pikes Peak. Závodilo se také mezi sportovně-užitkovými vozy. Právě v kategorii SUV se velmi dobře prezentovalo Bentley Bentayga, které skončilo s velkým náskokem na prvním místě.

Dlouhou dobu platil mezi SUV rekord Range Roveru Sport. S tímto vozem zvládl trať Paul Dallenbach v čase 12 minut, 35 vteřin a 6 desetin. Nyní byl tento čtyři roky starý čas překonán. Bentley Bentayga řídil Rhys Millen a závod dokončil ve fenomenálním čase. 10 minut, 49 vteřin a 9 desetin. Průměrná rychlost vozu v nesnadné trati byla 107 km/h.

Společnost Bentley se nechala slyšet, že díky výbornému výkonu vznikne limitovaná edice deseti vozů s názvem Pikes Peak Bentayga. Tyto vozy budou mít prakticky totožnou výbavu jako onen závodní vůz. Zákazník si bude moci vybrat zelenožlutou nebo tmavě černou barvu.