Workhorse se chystá dobýt Ameriku

15.11.2016 | Jan Prošek

V Severní Americe se podařilo překonat velkou ekonomickou krizi. Nyní se na automobilovém trhu projevuje poptávka po velkých pickupech. Například Ford F-150 má velmi vysoké držby, které nemají v historii obdoby. Emisní předpisy se stále zpřísňují a lidé chtějí jezdit v co nejvíce ekologických vozech.

Velké automobilky tento fakt zatím příliš nevyslyšely. A tak se do hry dostává společnost Workhorse Group. Ta už řadu let připravuje elektrické rozvážkové vozy, nákladní auta a speciály. Nový pickup W-15 je elektromobilem s doplňkovým spalovacím motorem. Základem jsou dva elektromotory, každý na jedné nápravě. Ty mají zásobovat velké Li-On akumulátory od společnosti Panasonic. Vzhledem k vhodnému umístění neomezují posádku vozu ani náklad.

Důležitý je ale dojezd. Při použití akumulátorů je 128 kilometrů. Spalovací motor, který je rovněž k dispozici, prodlouží dojezd o více než 500 km. Další předností je bezpečnost. Deformační zóna má být dlouhý osmdesát centimetrů. Chybět by nemělo ani automatické udržování v pruhu. 

Automobilka Workhorse se chystá prodávat své modely ve velkém a očekává, že mezi lidmi napříč Severní Amerikou bude o vozy velký zájem. Sám čas ukáže, zda jsou tyto předpoklady založené na reálném základu či se jedná spíše o přání.

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK