Střešní nosiče Thule: nekompromisní švédská kvalita

21.01.2020 | Autor: placená inzerce

Výlety za dobrodružstvím, převoz většího nákladu, kol i lyží. S tím vším pomohou praktické střešní nosiče – stačí jen vybrat ten správný. Což ale může být v konkurenci výrobců a jejich modelů trochu složitější. Co když si nevyberete ten nejlepší?
Zcela otevřeně, s téměř jakýmkoli výrobkem značky Thule vedle nesáhnete. V následujících řádcích se ale toto tvrzení pokusíme alespoň dokázat. Podíváme se proto na jednotlivé výhody, zkusíme ale najít i nějaká ta negativa.

Severská filozofie a kvalita

Společnost Thule pochází ze skandinávského Švédska. Ze země, kde krajina přímo vybízí k prozkoumávání. Ze země, ve které je turismus dlouhodobě oblíbeným způsobem trávení volného času.
I z toho důvodu Thule už mnoho desetiletí zprostředkovává cestovatelům ty nejlepší zážitky při výletech do přírody. V jejich katalogu tak najdeme celou řadu cestovního příslušenství: kočárky připojitelné na kolo, batohy, nosiče na kola, střešní boxy. A střešní nosiče.

Touha poskytovat to nejlepší se v tomto případě odráží jak v designu, tak v použitých materiálech. A právě u nosičů je to vidět snad nejlépe, kousky Thule jsou téměř vždy vyráběny z hliníkové slitiny s nosností více než 100 kg. Což je velký rozdíl oproti levnějším nosičů vyrobeným z plastu, jehož nosnost zpravidla nebývá více než 50 kg. Hliníkové nosiče navíc samy o sobě váží méně než ty plastové.

Další výhody

Moderní design a použitý materiál navíc znamená, že nosiče Thule lahodí oku, aerodynamickým zpracováním a nízkou váhou ale hlavně zajišťují lepší jízdní vlastnosti než méně kvalitní kusy.
Výhodou pak je i nesmírně intuitivní montáž, která nezabere více než pár minut. Nosiče jsou přitom vyrobeny tak, aby se počítalo s relativně častým nasazováním a sundáváním. To vše bez potřeby nářadí ani technických znalostí.

Pro jaký druh vozů se nosiče Thule hodí nejvíc? Prakticky neexistuje omezení, mnoho modelů lze instalovat téměř univerzálně. Vždy se ale před nákupem raději poraďte s prodejcem. Velký výběr nosičů Thule pro jednotlivé značky i modely aut najdete například na Autodoplňky-obchod.cz.

A co negativa

Upřímně, moc jich není.
V porovnání s ostatními nosiči udělají ty od Thule pravděpodobně větší díru do kapsy. Kvalita to však v mnohém vynahrazuje, při přímém porovnání dává cena docela smysl.

Bohužel, nosiče Thule mají také velmi dobrou pověst mezi zloději a sem tam se mohou stát terčem krádeží. Příčníky naštěstí bývají dodávány i se zamykacím systémem, ani ten však nemusí majetek chránit vždy dostatečně. V nabídkách prodejců najdete i náhradní klíče, což se může hodit zapomnětlivým majitelům i lapkům s nekalými úmysly.
Dnes se ale už nosiče nekradou tolik jako dříve, přesto sundání mimo sezónu není špatný nápad.

Sázka na jistotu

Kolem a kolem, Thule je opravdu vynikající výrobce s desítkami let zkušeností. Pokud hledáte opravdovou kvalitu, budou právě jejich nosiče tou správnou volbou.

Aktuálně píšeme

Bude Porsche 911 jako SUV? | 25.02.2020

Lotus chystá SUV | 04.02.2020

Crossover UX nebude nejmenším modelem Lexusu | 24.01.2020

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2020