Anketa Evropské auto roku má vítěze, je to Peugeot 3008

07.03.2017 | Jan Prošek

Odpoledne před slavnostním otevřením ženevského autosalonu pořadatelé vyhlásili za velké slávy dlouho očekávané výsledky respektované ankety Evropské auto roku. Do finálového boje se protlačilo sedm aut, v nichž vyšel absolutní vítěz. Z prvenství se raduje model Peugeot 3008. Vůbec poprvé v historii vyhrálo SUV.

Do finálové sedmičky se dále probojovala tato auta: Mercedes-Benz třídy E, Alfa Romeo Giulia, Citroën C3, Nissan Micra, Tytoto C-HR a Volvo S90/V90. Mezi odborníky a širokou veřejností se poměrně dlouho a živě diskutovalo o tom, zda se mezi sedm nejlepších dostane Škoda Kodiaq. Automobil z mladoboleslavské společnosti se mezi sedm nejlepších nedostal, což bylo pro mnohé jistým zklamáním.

Podívejme se detailněji na výsledky novinářské ankety. První vůz, Peugeot 3008, získal v celkovém součtu 319 bodů. S náskokem třiadvaceti bodů porazil Alfu Romeo Giulia. Na třetí pozici byl Mercedes-Benz třídy E. Mezi druhým a třetím místem je velký rozdíl, přesně devadesát deset bodů. Na sedmém místě se pak umístil se 135 body Nissan Micra.

Anketa Car of the Year má poměrně dlouhou historii a mezi novináři velkou váhu. První ročník proběhl v roce 1964. Tehdy se na prvním místě umístil Rover 2000, druhý byl Mercedes 600. Trio nejlepších zakončil Hilman Imp. Autmobil z České republiky tuto anketu zatím ještě nevyhrál a pravděpodobně tento stav bude několik následujících let setrvalý.

Aktuálně píšeme

Nová Kia Sorento mnoho změn nenabídne | 30.11.2017

Volvo začíná vyrábět malé SUV | 28.11.2017

Mini představilo krásnou buginu | 23.11.2017

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK