ARO SHOW 2009 - krátký report

29.09.2009 | redakce

Osmý ročník tradiční akce ARO SHOW, určenou milovníkům terénních automobilů především východních značek skončil. Tento ročník lze jednoznačně prohlásit za velice úspěšný. Nejen, že se podařilo předejít úplně všem problémům, ale skvělé počasí a dobrá nálada se tento ročník festivalu nepustily a všem účastníkům zajistili zásobu nových zážitků. 

Bratronický areál byl, jak už to bývá zvykem, kompletně zaplněn Ary, Uazy, Gazíky, ale také japonskými, italskými a dalšími alternativami za poctivý terénní vůz z blízkého východu.

K vidění byly nejrůznější úpravy a modifikace. Ať už šlo o úpravu podvozků, anebo kompletní záměny pohonných agregátů, vždy bylo vidět, že komunita vlastníků východních aut jsou především srdcaři, kteří jsou ochotni vložit do svého offroad projektu nejen nemalé peníze, ale také řádný kus sebe a své práce. 

Proběhly tradiční soutěže jako noční závod, trial obtížným terénem, nebo tento rok velice vydařený běh blátem. Po úspěchu z minulého roku se vedení festivalu rozhodlo účastníky lépe motivovat. Zahraniční letecký zájezd jako lákadlo působí zpravidla velice dobře a jak se mohli návštěvníci sami přesvědčit, zafungovalo to i tentokrát. Mladí i starší bez rozdílu sprintovali bahenní lázní.

Radíkovický AUTO MAX přivezl ukázat letošní novinku - UAZ 2363 Combat. K vidění bylo předváděcí vozidlo v maximální výbavě. Velice pěkně mu korespondovalo staré ARO M461 ze soukromé sbírky - na obou vozidlech si mohl návštěvník prohlédnout, jak daleko se dostal automobilový vývoj na východu za 50 let. 

K vidění toho bylo samozřejmě mnohem více. Aro Show 2009 jasně ukázala, že východní terénní vozidla mají v ČR stále širokou základnu fanoušků. Děkujeme pořadatelům i návštěvníkům a těšíme se na ročník devátý!

Na stránkách Manyjak ARO Praha si můžete objednat videosestřih letošního ročníku na DVD, trička i samolepky s tématikou Aroshow 2009.

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK