Bad Kissingen 20. - 23. 5 2004

20.05.2004 | redakce

   Offroadový veletrh v Bad Kissingenu bývá tradičně jednou z největších akcí tohoto druhu v Evropě. Kdo by čekal výstavní pavilony a vnadné modelky na naleštěných kapotách nových aut, by byl na omylu stejně jako my. Jedná se o veletrh, nebo spíše burzu pod širým nebem v bývalém vojenském prostoru, jak je známe po sovětech i u nás.
   Cesta se dá zvládnout bez problému za čtyři hodiny, ale je dobré použít k navigaci řidiče aktuální mapu. Německé dálnice se množí jako houby po dešti, takže pokud máte deset let starou automapu jako my, tak celou cestu od hranic jen matně tušíte, kde se asi nalézáte. V Bad Kissingenu na vás čeká rozlehlé parkoviště a autobus, který vás proveze vojenským prostorem až na samotné místo dění. Parkoviště i autobus jsou v ceně vstupného, které bylo letos osm Euro.
   Hned po vstupu do prostoru veletrhu začne jásat každý nadšenec pro jízdu v terénu. Najde zde jak velké firmy zabývající se úpravami vozů 4x4 a prodejem doplňků, tak i malé spolky, kluby a jednotlivce u jejichž stánků můžete nakoupit, nafotit, nebo se jen nechat inspirovat vším, co by se vám i vašemu věčně zabahněnému stroji mohlo hodit. Pokud jste dokonce fandou značky Toyota nebo Land Rover vaše nadšení bude ještě větší, neboť německý národ na těchto terénních značkách lpí evidentně nejvíce. Zvláště Land Rover Defender tu byl k vidění v mnoha exemplářích a všelijakých vkusných, i několika méně vkusných úpravách.
   Pokud tu bylo něčeho skutečně hodně, byly to stany. Pokud rádi stanujete, ovšem hlavně na střeše svého auta, a nebyli jste letos v Bad Kissingenu, udělali jste životní chybu. Po tom, co jsme viděli to vypadá, že ten kdo v Německu nemá na svém autě stan (ale ne jen tak nějakou Maggiolinu přidělanou na střeše, nýbrž stan napevno zastavěný ve střeše) ten jako by byl úplně vedle. Němci krom toho, že do střechy zastaví stan, tak veškerý užitný prostor auta ještě vyplní multifunkčním nábytkem a kuchyňskou minilinkou, takže jim auto slouží zřejmě jen v čase dovolené jako určitá alternativa obytného vozu, nebo karavanu.
   Ovšem k vidění byly i zajímavé a užitečné věci. Například prvotní pozastavení nad obludně mohutným nárazníkem jedné Toyoty vystřídal údiv nad tím, že se jedná zároveň o nádrž na padesát litrů vody. Ve stánku u kterého se auto nacházelo byly k vidění i varianty na patnáct a dvacet pět litrů, případně v kombinaci s úložnými schránkami. Středem zájmu většiny návštěvníků byla trojice Mercedesů řady G, postavených na nápravách z Unimogu. Reduktory v kolech spolu s pneumatikami úctyhodných rozměrů jim zajistily skutečně bezkonkurenční světlou výšku. Také bylo možno shlédnout jediný evropský exemplář vozidla Toyota Megacruiser.
   U stánků se dalo pořídit téměř vše, co člověka zajímajícího se o offroad a expedice mohlo napadnout. Navijáky na 3500 kg už od 400 Euro (a to se zárukou od Taubenreuthera), hevery Hi-Lift už od 90 Euro, šekly od 3 Euro, kurty, všelijaké praktické hliníkové bedny, výjezdové plechy, pružiny, tlumiče, anatomická sedadla, volanty, upevňovací systémy, outdoor výbava atd... Zkrátka off road burza, jakou u nás zatím nepotkáte :o(

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK