Bentley vyrobí své první SUV

08.03.2014 | Autor: redakce

Slavná automobilka z Velké Británie, společnost Bentley, přijde v roce 2016 se svým novým SUV. To mělo vyjít na trh již dříve, jenže vydání tohoto nového vozu přibrzdil neúspěch konceptu na autosalonu v Ženevě, který selhal hlavně po designové stránce. Ta však nebyla jediným negativem a za očekáváním zůstala i technická stránka vozu.

Největší poptávka je v Číně a USA

Toto očekávané vozidlo z dílny Bentley, o kterém jsem vás již dříve informovali, neboť se mělo vyrábět v Bratislavě, by mělo mít platformu na podobné bázi jako Porsche Cayenne. Zážehový motor poté bude využívat hybridní techniky, což je u vozidel z dílny Bentley premiérou. Mluví se například o kombinaci benzínového motoru V6 a elektromotoru. Tímto disponuje již Porsche Panamera. Každopádně jednou z dalších možných variant je i vznětový motor.

SUV od Bentely, jenž bude produktem velice známé britské společnosti, by mělo mít 4,2 litrový osmiválec, který by měl být k vidění i u Audi Q7. Vývoj tohoto nového modelu vyjde na více než 800 miliónů liber a jedno vozidlo by mělo následně vyjít na cca 120 tisíc liber.

V samotné Velké Británii, a ostatně i v celé Evropě, bude vozidel tohoto typu prodáváno oproti trhům v Číně, USA či Rusku velice málo. Již nyní je poté zaznamenáno přes 2000 předběžných objednávek.

Zdroj: Bentley

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK