Čínské Geely představilo své SUV

27.01.2019 | Jan Prošek

Automobilka Geely, která figuruje zejména v Číně, se zaměřuje nejvíce na SUV- kupé.  Vůz s kódovým označením FY11 by ovšem mohl způsobit evropským automobilkám problémy.

Nejprve na internet unikly poněkud zdeformované fotografie vozu, později pak automobilka zveřejnila své oficiální snímky. Geely FY11 se řadí mezi SUV kupé střední třídy. Zapadlo tedy mezi vozy BMW X4 nebo Mercedes GLC kupé. Zdá se, že by mohl v této oblasti být další konkurent.

FY11 poněkud připomíná při pohledu na zadní část BMW X4 a X6. S trochou fantazie pak přední maska odkazuje na zámořskou značku Lincoln patřící pod Ford. Jen těžko lze v této kategorii vymyslet něco nového, neboť se nachází mezi dynamickým pojetím a zavalitostí.

O pohon vozu se stará přeplňovaný zážehový motor o objemu 2,0 litru s výkonem 175 kW, tedy 238 koní. Točivý moment je pak 350 N.m. V základní verzi budou poháněna jen přední kola, k dispozici však bude také pohon všech čtyř.

Zajímavé je to, že tento automobil bude prvním, který se v rámci značky Geely staví na platformě CMA, na jejímž vývoji se podílí Volvo.

Aktuálně píšeme

Jeep Gladiator míří do Evropy | 14.07.2019

V Mladé Boleslavi začne Škoda vyrábět pátý model, Kamiq | 07.07.2019

BWM by mohlo převzít techniku Toyoty Land Cruiser | 30.06.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK