Historická Tatra se vrátila do Kopřivnice

13.09.2016 | Jan Prošek

Na tento okamžit se těšilo mnoho lidí. Po třiceti letech se do Kopřivnice vrátil jeden ze dvou závodních speciálů. který vyrobila známá automobilka Tatra pro slavnou Rallye Paříž-Dakar. Kamión se nejtěžšího závodu pro vozy i jezdce účastnilů v roce 1986. Pilotován byl posádkou Zdeněk Kahánek, Miroslav Gumulec a Josef Kalina. Pak bylo auto v Africe a sloužilo výpravám jako doprovodný vůz.

Tatrovka s označením Tatka 815 6x6 VE "Ostrý-II" je stále ve skvělém stavu a plně pojízdná.  I proto dorazila do Kopřivce, svého rodného města, po vlastné ose. Vezla mimo jiné velmi ojedinělý náklad. Přivezla totiž i část patentovaného systému Tatky pro vyproštění z písku. Takzvaná špaladla, která automobil během rallye několikrát použil. Úspěšně. 

„Nájezdové desky ukradli v Africe, zůstaly jen kovové části, protože nevěděli co s nimi,“ tlumočil Philippova slova technický ředitel Tatry Trucks Radomír Smolka.

Smolka rovněž nastínil, jaká bude budoucnost modelu. Bude zrekonstruován do původní podoby. „Spravíme ho, zrepasujeme a příští rok bychom ho chtěli využít při oslavách 120 let Tatry,“ objasnil plány automobilky.

Aktuálně píšeme

Nová Kia Sorento mnoho změn nenabídne | 30.11.2017

Volvo začíná vyrábět malé SUV | 28.11.2017

Mini představilo krásnou buginu | 23.11.2017

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK