Již 37 let je na trhu Mercedes třídy G

06.12.2016 | Jan Prošek

Automobily s označením G, pocházející z německého Geländewagen, se začaly vyrábět před dlouhými sedmatřiceti lety. Tyto specifické modely byly prvotně vytvořeny pro vojenské účely. Později se až distribuovaly jaksi k civilnímu využití. Během té doby se plno věci změnilo, zmodernizovalo, ale základní tvar zůstal stejný.

Že je o tyto vozy stále zájem, to dokládají statistiky továrny v Grazu v Rakousku. V roce 2016 se jich totiž vyrobilo zbrusu nových dvacet tisíc. Nikdy v historii se za jeden kalendářní rok nevyrobilo více kusů. Zájem je velký, s trochou nadsázky by se dal tento rok označit jako rok „géčka“.

V této podobně se však následující rok již vyrábět nebude. Mercedes totiž připravil nástupce. Ten bude o 10 centimetrů širší a podle dostupných neoficiálních informací až o 400 kilogramů lehčí. Čas ukáže, zda nástupce legendárních Mercedesů G bude úspěšný. Předpoklady k tomu jdou.  

Aktuálně píšeme

Nová Kia Sorento mnoho změn nenabídne | 30.11.2017

Volvo začíná vyrábět malé SUV | 28.11.2017

Mini představilo krásnou buginu | 23.11.2017

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK