Land Rover plánuje konkurenta luxusnímu SUV Porsche Macan

07.02.2017 | Jan Prošek

V automobilovém průmyslu je obvykle vytvoření a zavedení nového modelu do výroby a následného prodeje sázkou do loterie. Porsche přineslo luxusní model Macan a nebývale získalo velký podíl v prodeji SUV na trhu. Land Rover se s tím nespokojí, a tak již za necelý měsíc představí nový model, který by měl Macanu zdatně konkurovat.

Zástupci automobilky oznámili, že nepůjde o přímého nástupce modelu Evoque. Podle jejich slov to zatím není potřeba, neboť se jedná o stále dobře prodávaný model, i když už není zdaleka nejnovější. Nový model bude o něco málo delší než právě Evoque, zároveň ale menší než Range Rover Sport. Podle dostupných informací by měl tvarem připomínat spíše kupé, a proto cestující v zadní části vozu pravděpodobně nebudou mít mnoho prostoru nad hlavou.

S odvoláním na britský časopis Autocar, nový model ponese název Velar. Tímto názvem se, mimochodem, označovaly všechny koncepty této značky v minulém století. Více informací zatím k dispozici není. 

Aktuálně píšeme

Upravený model od Jaguaru bude nejrychlejší SUV | 13.09.2018

Vietnamská VinFast odhalila své SUV | 11.09.2018

Mercedes-Benz EQC má dojezd 450 kilometrů | 06.09.2018

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK