Mitsubishi leadrem v oblasti bezpečnosti

18.10.2013 | Autor: redakce

Nejvyšší ocenění za bezpečnost „Top Safety Pick+", které uděluje americká nezisková organizace - Pojišťovací institut pro bezpečnost silničního provozu (IIHS), zatím získaly pouze 3 ze 14 testovaných vozů v kategorii kompaktních SUV. Hned dva z nich se pyšní logem tří diamantů.

Poté, co v letošních testech uspěl Mitsubishi ASX, získal titul „Top Safety Pick+" i model Mitsubishi Outlander třetí generace pro rok 2014. Mitsubishi je tak jediným výrobcem automobilů, který získal v dané kategorii nejvyšší ocenění za bezpečnost hned dvakrát.

IIHS uděluje nyní nově ocenění „Top Safety Pick+", a to těm vozidlům, která nabízí nejvyšší ochranu cestujícím při nárazu. Zisk tohoto ocenění svědčí o tom, že Mitsubishi Outlander splňuje nové přísnější standardy nárazových testů americké neziskové organizace.

IIHS označuje vůz jako „dobrý“, „přijatelný“, „mezní – na hraně“ a „špatný“ na základě jeho výsledků v následujících oblastech: čelní náraz s částečným překrytím, čelní náraz s malým překrytím, boční náraz, pevnostní zkouška střechy a ochrana proti zadnímu nárazu. Ocenění „Top Safety Pick+“ získá vozidlo označené jako „dobré“ v minimálně čtyřech z pěti testovaných oblastí, přičemž ani v jednom z testů nesmí být horší než „přijatelné“. Zbylých 11 vozů z testovaných v kategorii kompaktních SUV bylo ohodnoceno jako „špatné“ nebo „mezní“ minimálně v jedné z testovaných oblastí – mezi nimi také Toyota RAV4, Honda CR-V nebo Mazda CX-5.

Outlander nebyl oceněn za bezpečnost poprvé. Získal pět hvězdiček v nárazových testech ANCAP v Austrálii a JNCAP v Japonsku. Kromě pěti hvězdiček v nárazových testech od Euro NCAP byl tímto nezávislým evropským institutem oceněn i za systém pro zmírňování následků čelní kolize (FCM), který byl označen jako nejnovější pokrokový bezpečnostní systém.

Zdroj: mitsubishi-motors.cz

 

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

Foto

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK