Moskevský autosalon

13.09.2007 | redakce

Tak jako každý rok se koncem srpna otevřely brány moskevského autosalonu. Pro návštěvníka z naší části Evropy se jedná o velmi zajímavou akci, která nabízí průřez celým ruským automobilovým trhem, který je vzhledem ke svým podmínkám jedním z nejtvrdších na světě.

 


 

Z tradičních ruských automobilových obrů se velkou expozicí prezentovala značka LADA VAZ známá u nás nesmrtelnou Nivou v Moskvě prezentovala však celou svou současnou produkci. Další ruský gigant GAZ prezentoval svou novinku mezi osobními vozy - model Siber, který konstrukčně vychází z vozidla Chrysler Sebring. Do výroby se tento vůz dostane v příštím roce. V užitkových vozech prezentoval GAZ modely značky LDV jež GAZ zakoupil a zahrnul do své nabídky, vedle u nás dobře známých vozidel Gazelle. Na výstavišti bylo mimo jiné možné spatřit dále různé varianty modelů Valdaj nebo Gazelle.

Další velkou skupinou vystavovatelů byly všichni ruští významní výrobci nákladních vozidel.

 


 

Ruský trh je jedním z prvních, který se pokouší dobýt čínské automobilky. Mimo osobních vozidel, které jsou na ruském trhu nabízeny, lze zakoupit samozřejmě i terénní vozidla čínské výroby. Čínské automobilky se na autosalonu prezentovali v nezvykle velkém počtu a nabízely tak průřez kompletní nabídkou jejich výrobků od malých osobních vozů přes vozy 4x4 až po velké nákladní automobily a autobusy.

 

Veletrh lze shrnout jako velmi povedený a jeho jediným nedostatkem je neúčast automobilky UAZ, která se nyní pilně připravuje na uvedení svého očekávaného pickupu UAZ 2363 nejen na domácí trh, ale i na trhy zahraniční.

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK