Nové SUV Nissan X-Trail dokáže jezdit samo

06.06.2017 | Jan Prošek

Tradiční značkou, která už nějaký čas prodává SUV, je Nissan. Přichází nový model Nissan X-Trail. Od přechozích vozů se liší několika změnami. Ty se pochopitelně týkají interiéru, exteriéru i použité technicky. Nyní například dokáže automobil jezdit v autonomním režimu.

Na první pohled jsou patrné stále se opakující prvky – přední maska tradičně ve stylu „velkého V“. Proti přechozím modelům přibyly velké světlomety využívající LED technologie. V zadní části vozu jsou pochopitelně také LED světla. Další změnou je velikost kol, na výběr je ze sedmnáctipalcových a osmnáctipalcových. Nově je také možnost výběru několika barev karoserie.

Tou ale nejzajímavějších novinkou je vedle zvětšení zavazadlového prostoru také nová autonomní technologie. Od roku 2018 bude vůz obsahovat systém ProPILOT, což je systém, který dokáže zatím jen na dálnici automaticky ovládat vůz – řídit, vyhýbat se, předjíždět, brzdit i přidávat plyn. 

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK