Obejdete se bez okenního deflektoru?

12.03.2015 | Autor: placená inzerce

Co je to ta plastová věc přichycená u bočního okénka? Možná jste si již někdy tuto otázku položili. Většina motoristů bude vědět, o jakou věc jde, ale ne každý je v těchto věcech vzdělaný. Co je to okenní deflektor, jaké jsou jeho výhody a proč je nutné pravidelně kontrolovat hadičky u motoru, si povíme v následujícím článku.

K čemu slouží okenní deflektory

Lidově se jím říká ofuky. Jde o speciálně vytvarovaný plast sloužící k omezení průvanu. Obvykle se okenní deflektory umisťují na straně spolujezdce. Díky tomu můžete jezdit s pootevřeným oknem i při vyšší rychlosti.

Na které typy aut se deflektory hodí?

Dostupné jsou na všechny značky aut osobních, nákladních i dodávek. Cena se pohybuje od 550 Kč do 2 000 Kč. Nedoporučují se využívat spolu se zapnutou klimatizací. Namontovat deflektor na okno zvládne opravdu každý – jednoduše se nasune na spodní stranu okénka. Jestliže patříte mezi ty, kteří své auto rádi „vytuňují“ různými vylepšeními nebo prostě potřebujete vyměnit některé součástky, můžete využít také výhodné půjčky, které vám umožní dát vaše auto dohromady prakticky ihned a tak, jak jste si to představoval.

S tím souvisí i další problém, a to nečekaná porucha. Pokud půjde třeba jen o hydraulické hadice, nějak závratnou díru do peněženky vám následná oprava rozhodně neudělá. Dbejte však na její správný výběr. V první řadě je potřeba si zjistit, jaký bude hadicí protékat objem oleje a podle toho zvolit vhodný průměr. Dále by vás mělo zajímat, jaká má být správná délka hadice – nemá být napnutá ani příliš dlouhá, ideální je mírně svěšená pro snadný průtok oleje a tlak, aby při průtoku oleje hadička nepraskla.

K hydraulickým hadicím je potřeba zakoupit další příslušenství jako jsou:

- závitové redukce

- spojky

- rychlospojky

- zátky

- nejrůznější kryty

Kde nakupovat součástky?

Výše uvedené součástky nakoupíte ve vybraných autoservisech, prodejnách s nahrádními díly nebo v internetových obchodech, kde s výběrem vám poradíme. Právě eshopy nabízejí opravdu širokou nabídku náhradních dílů na všechny typy automobilů. Díky moderní době není problém nakoupit si zboží také v zahraničí.

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 11.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK