Ox. Automobil pro ty, kteří si jej obvykle dovolit nemohou

08.09.2016 | Jan Prošek

Společnost Global Vehicle Trust, která byla založena v roce 2011, dostala velmi zajímavý nápad. Její představitelé si dlouhou dobu zahrávali s myšlenkou: jak dodat auto tam, kde si ho nemůže jen tak někdo dovolit. Afrika, Asie, Oceánie a některé Jihoamerické státy. To jsou části světa, kde vlastnit auto znamená luxux, který je dopřán málokomu. 

Global Vehicle Trust tedy potřebovala vytvořit jednoduché a funkční auto, které bude možné vyrábět v zemích, v nichž je průmysl. Auto se pak zabalí a odešle na potřebné místo. Ox tyto požadavky splňuje, navíc je snadno opravitelný a zdolá velmi nerovné terény. 

Automobil Ox je dlouhý 4299 milimetrů. Hned na první pohled zaujme velmi jednoduchou stavbou. Podobnost s krabicí není náhodné. Předností je také fakt, že se dokáže brodit ve vodě hludoké až 130 centimetrů. Při pohotovostní hmotnosti 1600 kg je možné auto zatížit do hmotnosti 1900 kg. Všechna hmotnost, kterou automobil sám na sobě ušetřil, je k dispozici pro náklad.

Pokud vás zajímá, kolik lidí se do Ox vejde, tak kapacita je třináct cestujících. Na místo některých cestujících může být naložený náklad. Celkově auto pojme  až tři palety.  

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

Foto
BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK