Po letech přichází nový Range Rover

16.08.2016 | Jan Prošek

Po třech letech pomalu ale jistě přichází na trh čtvrtá generace Range Roveru. Těšit se můžeme na několik novinek. Automobil se pyšní novým motorem, nechybí ani asistenční a bezpečnostní systémy a funkce. Do prodeje půjdou auta na podzim roku 2016.

Asi vůbec největší a nejočekávanější změna nastala pod kapotou. K dispozici je kompresorem přeplňovaný šestiválec, který je mimo jiné v Jaguáru F-Type. Tato změna s sebou přináší 340 koní a 450 Nm točivého momentu. Kromě toho společnost připravila nový multimediální systém s názvem InControl Touch Pro. Tento systém nabízí vylepšenou a přesnější navigaci a desetipalcový displej.

Díky tomu je možné automobil velmi snadno a rychle propojit s mobilním telefonem. Majitel může prostřednictvím mobilu zapínat klimatizaci nebo naopak topení, nastartovat motor či deaktivovat alarm. Mobil vám ohlásí, že byl u auta aktivovaný alarm.

Ohledně bezpečnostních systému stojí určitě za zmínku tempomat pro jízdu v kolonách, hlídání „mrtvých“ úhlů, upravování rychlosti či systém pro udržení v jízdním pruhu. K dispozici je celkem devatenáct barem karoserie. Základní cena je 2 678 335 Kč. Nejvyšší cena přesahuje čtyři a půl milionu. 

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK