Povinné ručení na auto i motorku přes internet

08.09.2017 | Autor: placená inzerce

 

Ať už máte auto, nebo jste vyznavači jedné stopy, nezapomínejte na nutnost pojistky. A to od doby, kdy si nový neb o ojetý vůz či motocykl koupíte. Dnes se nabízí několik cest, jak se dá takové povinné ručení sjednat. Mezi známé patří:

  • Přímo u prodejce
  • Na pobočce pojišťovny
  • Prostřednictvím pojišťovacího agenta

My se však zaměříme na množnost čtvrtou, moderní a aktuálně hojně využívanou. Jde o možnost, že si povinné ručení sjednáte online, prostřednictvím internetu.

Kde?

To je určitě důležité vědět. Mohou to sice být weby konkrétních pojišťoven, ale jak se dozvíte níže, je lepší volit spíše internetové kalkulačky a srovnávače povinného ručení. Jako jedna z dobrých možností se rozhodně jeví web povin.cz. Je osvědčenou volbou. Co naopak nedoporučíme, to jsou různé pochybné weby, kde může být hlavním cílem jenom vylákání vašich osobních údajů. Vždy zvolte doporučované, osvědčené a dobře hodnocené možnosti.

Proč?

Jelikož je to jednoduché. Sami si spočítejte, na kolik času a peněz by vás vyšlas návštěva nejbližší pobočky, kde byste si pojistku sjednali. A k tomu přidejte také nutnost čekání, než na vás přijde řada. Potom se neobejdete bez mnoha papírů, které je nutné vyplnit a podepsat. Nic jednoduchého, že ano. A právě proto on line sjednání doporučujeme. Je skutečně jednoduché a rychlé a dá se říci, že ho lze zvládnout ve třech jednoduchých krocích:

  • Vyplnění základních údajů
  • Potvrzení smlouvy
  • Zaplacení pojistky

Dále vám bude vygenerována zelená karta, kterou si stačí vytisknout. Než vám přijde originál, můžete se s ní bez problémů prokazovat. Pamatujte, že je to vlastně povinná výbava a doklad prokazující, že pojistnou ochranu máte sjednanou. Na toto rozhodně nezapomínejte a kartu ve voze mějte.

Za kolik?

Vždy nejvýhodněji. Vraťme se k n ážiu doporučovanému webu. Prostřednictvím něho si můžete pojistku nejenom sjednat, ale máte zde i možnost si tu pravou vybrat. Nejenom podle parametrů, které vám budou plně vyhovovat. Zaměřit se můžete i na ceny, za kterou je ochran nabízena. Zjistíte, kolik stojí u jednotlivých pojišťoven a potom už není nic jednoduššího, než si je porovnat. Tedy seřadit od té nejvýhodnější možnosti. Cena tak bude vždy tou nejvýhodnější, která byla v době sjednání k dispozici. Ideální, jak ušetřit několik stovek, ale třeba i několik tisíc korun.

Jak rychle?

Není třeba obávat se toho, že by vám sjednání pojistné ochrany trvalo jakkoliv dlouho. Kdo se rozhodne sjednat si povinné ručení online, ten si může být jistý tím, že mu to nebude trvat nijak výrazně dlouho. Všechno se dá zvládnout do několika málo minut. Záleží jenom na to, jak rychle budou do jednotlivých formulářů napsány jednotlivé požadované údaje. O osobě, která pojistku sjednává, tak i o voze nebo motocyklu, které jsou uvedeny v technickém průkazu. Potom už stačí jenom několik kliků. I zaplacení může být hračkou. Žijeme v době platebních karet a tak stačí pouze její číslo, a pojišťovna dostane peníze do několika málo vteřin.

Kdy?

Kdykoliv. Na internetu není žádná otevírací doba a tak je jenom na vás, kdy se rozhodnete pro sjednání pojistky. Nehraje roli jakákoliv denní nebo noční hodina, stejně jako jen jedno, zda mluvíme o pracovním dni v týdnu, nebo mluvíme o víkendu, či svátku. Kdykoliv se rozhodnete pojistit si svůj motocykl nebo automobil, nic vám v tom nebude bránit.

Kde?

Kdekoliv. Stačí jenom připojení k internetu. Můžete být doma, ale třeba i v autobazaru nebo autosalonu, kde si prostřednictvím svého mobilního telefonu auto pojistíte ještě před tím, než do něho sednete a než vyrazíte na tuzemské silnice. Většina lidí však volí klasiku. Sjednání doma, v pohodlí, u svého počítače. Mimo jiné i proto, že zde mají také tiskárnu, na které si ihned vytisknout i nejdůležitější dokument v podobě zelené karty.

 

zdroj foto: pixabay.com

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK