Power Big Meet 2006 – jak se drásá ve Švédsku

18.10.2006 | redakce

Byli jsme na největším srazu amerických vozidel ve Švédsku. Ameriky nejsou jen silniční křižníky, ale také sportovní vozy a v neposlední řadě i offroady. Krátký report proložený fotografiemi.

 

Výlet začal tak, jako každý náš výlet. Zpožděním. O hodinu později oproti plánu jsme vyjeli skvěle naladěni, očekávající každou chvíli průser, který by znamenal dobrodružství. Cesta přes Polsko proběhla nad očekávání klidně. Poláci jsou slušní řidiči, silnice u nich vypadají lépe než u nás. Začali jsme být poněkud rozčarovaní. Jen co opustíme hranice, už se za náš stát začínám stydět. S vyhlídkou návštěvy Švédska jsme záviděli lepší životní úroveň už dopředu.

K večeru jsme dorazili ke trajektu. Kamarád Milan, který do Švédska jezdí rybařit nás upozornil, že jelikož se jede na trajektu jen 6 hodin, je třeba začít pít ještě než se nalodíte. Ještě, že v přístavech není policie s dechovou kontrolou.

 

 

Večírek jsme rozjeli ve velikém stylu, což také znamenalo rychlý konec. Jelikož většina z nás jela na trajektu poprvé, moc jsme to nepokoušeli a šli jsme se vyspat. Když jsme se ráno propocení probudili a zjistili, že kabina byla bývala klimatizovaná, mysleli jsme, že nás už nic nepřekvapí.
 

 


 

Během cesty Švédskem, od pobřeží až do Vasterasu jsme se stavili osvěžit v jednom z jezer osvěžit, jinak byla jízda pro Čecha po nepochopitelně nehrkavé, krásné, hladké, stejnoměrně barevné, bez spár a bez hrubých navázání, bez 160+ bláznů, bez ucpávek, bez tahačů, ... dálnici bez problémů.

100 kilometrů od Vasterasu začala být větší koncentrace amerických aut. Když jsme dorazili ke kempu, začali jsme tušit, že tenhle sraz bude o něčem jiném.
 

  


 

Nebudu chodit kolem horké kaše. Celý sraz amerik ve Švédsku nebyl srazem tak jak ho známe od nás, z Rakouska, nebo Maďarska. Byla to jedna neuvěřitelně veliká party, kde o auta šlo až v posledním místě. V prvním až předposledním šlo jen a jen o party. Chvíli jsme byli rozčarovaní, ale adaptovali jsme se velice rychle. Pro bližší představu o atmosféře doložím pár fotografií.
 

 

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK