Připravované Volvo XC90 ještě bezpečnější

23.07.2014 | Autor: redakce

Hned se dvěmi novými bezpečnostními prvky se již v srpnu představí nový model Volvo XC90. Posádka bude chráněna nejen proti případnému vyjetí mimo voozvku, ale i před vyjetím do protisměru jinému vozidlu.

Že patří Volvo k nejbezpečnějším vozidlům na světě potvrdilo v řadě uskutečněných crash testů, kde si vysloužilo to nejlepší možné hodnocení. Švédské automobilce to zřejmě nestačí a nás může těšit, že pro bezpečnost posádky dělá maximum i v chystaném novém modelu Volvo XC90, který by se měl kompletně odhalit v srpnu a na vlastní oči jej budete moci spatřit na říjnovém pařížském autosalonu.
 

Volvo posiluje stránku bezpečnosti

Hned dva nové bezpečnostní prvky se objeví v chystaném modelu. Nejde o žádné převratné novinky, každopádně, žádná jiná automobilka je v současné době ve svých modelech nenabízí. Volvo bude opatřeno systémem proti neúmyslnému vyjetí mimo vozovku. V praxi to bude znamenat, že pokud se vozidlo sjede ze silnicie, ihned se více utáhnou bezpečnostní pásy na předních sedadlech a budou utaženy po celou dobu jízdy vozidla. Na to navazují i sedadla, jenž jsou opatřeny lepším pohlcováním energie mezi sedadlem a jeho rámem. Výsledkem má být zmírnění poškození páteře.

Druhým systémem je automatické zastavení v případě, že Volvo XC90 začne odbočovat proti jedoucímu vozidlu. Fungovat by měl jak ve městě, tak i mimo něj.

Zdroj: Volvo

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK