Toyota plánuje vysoce výkonný model GT 86

02.09.2016 | Jan Prošek

Toyota GT86 je poměrně malý sportovní vůz budící příjemný pocit. Vedení ve spolupráci s konstruktéry připravuje vylepšenou verzi tohoto vozu. Hlavní změnou bude nový motor. Místo malého motůrku zaujme vidlicový šestiválec z Nissanu GT-R.

Pod přední kapotou bude, jak už bylo zmíněno, vidlicový šestiválec, který byl součástí Nissanu GT-R. Jeho objem je v základu 3,8 litru. Pro tyto účely je objem navýšený na hodnotu 4,1 l. K tomu všemu přibydou ještě dvě turbodmychadla HKS. Celkový výkon budoucího modelu ještě není úplně přesně změřený, protože je automobil ve fázi vývoje. Dle spekulací se bude pohybovat někde okolo tisíce koní.

Spolu se změnou motoru bylo žádoucí změnit takřka všechno. Samotný motor musel být posazený více dolů a dozadu. Místo klasické převodovky je k dispozici sekvenční šestistupňová převodovka známá ze závodních vozů.  Změny se týkaly také výfuku či brzd.

Tento nový model zatím nemá stanovenou prodejní cenu. V tuto chvíli je však jasné, že se bude vyrábět na zakázku. Automobil bude jezdit po klasických silnicích i závodních ukruzích.  

 

 

Aktuálně píšeme

Nová Kia Sorento mnoho změn nenabídne | 30.11.2017

Volvo začíná vyrábět malé SUV | 28.11.2017

Mini představilo krásnou buginu | 23.11.2017

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK