Toyota RAV 4 slaví dvacet let na trhu

22.01.2014 | Autor: redakce

Již uplynulo 20 let od roku, kdy Toyota vydala své první kompaktní SUV, které výrazně ovlivnilo situaci na automobilovém trhu až dodnes. Přibližme si výkvět vozu od jeho narození až po současnot.

Březen 1994 - RAV4

Toyota RAV4, což doslova znamená Recreational Activity Vehicle with 4-wheel drive, byla představena již před dvaceti lety v březnu roku 1994 v Ženevě. To japonská automobilka ovšem ještě netušila, že představuje automobil převratného typu.

Původní RAV-FOUR

Ještě před modelem Toyota RAV4 vznikl svérázný koncept RAV-FOUR, jehož účelem bylo prozkoumat situaci na trhu. RAV-FOUR se z designového hlediska pozdějšímu RAV4 vůbec nepodobal, přesto ale vyvolal slušnou odezvu. O pár let později představila japonská automobilka produkční verzi - samotný RAV4, který se ještě ten samý rok začal prodávat v Evropě i USA.

4. generace

První generace tohoto vozu se vyráběla v podobě třídveřového a pětidveřového modelu a kabrioletu a prodalo se jich celkem 53 tisíc. Druhá generace se omezila na tří a pětidveřovou verzi, třetí generace nabízí normální nebo prodloužený rozvor a čtvrtá generace je současná.

Zdroj foto: foter.com

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK