V Brazílii se bude prohánět extrém, Nissan Extrem

24.10.2012 | Autor: redakce

Japonská automobilka Nissan chce v Brazílii co nejrychleji zareagovat na rostoucí zájem v prodejnosti vozů a tak si pro tamní trh připravila koncept poměrně našlapaného sportovního crossoveru Nissan Extrem.
Křivky vozu byly navrženy a vznikaly v designovém centru Nissanu v kalifornském San Diegu a má jít o automobil, který se bude lišit od klasických vozidel, které jsou v Brazílii k dostání. Nissan Extrem je vyroben ve dvoudvéřové verzi, na první pohled zaujme robustnost automobilu s mohutnou maskou chladiče a výrazným logem automobilky Nissan. Hlavní smětlomety mají šípovitý tvar, zadní připomínají přimhouřené oči, a aby toho nebylo málo, zajímavým řešením je umístění a tvar výfuku.
Karoserie má ostře řezané rysy, střecha vozu se sváží směrem k zadní části a vytváří jeden společný díl se zadními blatníky. V zavazadlovém prostoru je odnímatelná přihrádka, která se vejde pod křížovou výztuhu vozu. Nissan Extrem dosahuje délky 3850 mm, do šířky měří 1765 mm a výška činí 1530 mm. Hnacím agregátem je přeplňovaný motor 1,6 DIG-T s přímým vstřikováním.

Aktuálně píšeme

Nová Kia Sorento mnoho změn nenabídne | 30.11.2017

Volvo začíná vyrábět malé SUV | 28.11.2017

Mini představilo krásnou buginu | 23.11.2017

Foto

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK