V USA jde na dračku Pickup F-150

03.08.2013 | Autor: redakce

Média hovoří jasně: Pick Up F-150 je nejprodávanějším vozem v USA. Vozu vyrobenému automobilkou Ford Motor se podařilo v prodejnosti předstihnout sedan Camry patřící japonské Toyotě, který na trhu vítězil uplynulé čtyři roky. Z toho můžeme jasně odvodit, že v tomto roce vévodí trhu pickupy a můžeme pozorovat návrat domácích automobilek.

Prodej pickupů skupiny F zaznamenal v prodeji do konce května kolosální nárůst, a to o celých 22 procent. Ford na tuto zprávu reaguje a výrazně posiluje výrobu automobilů. Konkrétně ve státě Missouri plánuje výrobnu obohatit asi o dva tisíce zaměstnanců a chce zavést i noční směny.

Do desítky nejprodávanějších vozů v USA se řadí domácí i zahraniční automobilky. Top desítce značně vévodí Toyota, která přispívá čtyřmi vozy včetně pickupu Tundra. Toyotě konkuruje General Motors se svými tři modely, následuje Ford, Honda a Chrysler, kteří příspívají pouze jedním vozem. Uvádí to server cars.com, který každým rokem sestavuje přehledný index American-Made, který hodnotí vozy podle prodejnosti.

Zdroj foto: foter.com

 

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK