Velká novinka se chystá pro Dakar 2017

06.09.2016 | Jan Prošek

Toyota Gazoo Racing, přesněji její jihoafrická divize, plánuje velkou novinku, kterou pravděpodobně nejvíce ocení jezdci, kteří se budou chystat na Dakarskou rally 2017. Její konstruktéři vymyslely model, který by měl v jednom z nejnáročnějších závodů na světě pro řidiče i jejich vozy, znamenající v jistém ohledu revoluci.

V takto náročném terénu je velmi podstatná váha automobilu. Proto se začalo šetřit všude, kde to bylo alespoň trošku moždé. Místo obvyklého pohonu na všechna kola bylo rozhodnuto o pohonu jen přední nápravy. Díky této změně byl vůz o více než půl tuny lehčí. Přesně tímto krokem ubylo celých 515 kilogramů.

Nový model nesoucí název Hilux Evo v sobě ukrývá atmosférický pětilitrový osmiválec od Lexuxu umístěný veprostřed. To kvůli lepšímu zatížení zadní nápravy. Vývojáři použili větší kola, jejichž průměr dosahuje až 940 milimetrů. Podle dostupných informací by tento model měl řídit Finiel de Villiers. Druhým jihoafričanem bude Leeroy Poulter. Tuto dvojici doplní také Nasser Al-Attiyah.

 

 

Aktuálně píšeme

Lexus chce konkurenci pro Lamborgini Urus | 29.11.2018

Rivian R1T je nový elektrický pickup | 27.11.2018

Subaru má nový plug-in hybrid | 22.11.2018

FotoKomentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK