Volvo XC90 už bude autonomní

26.06.2018 | Jan Prošek

Podle dostupných informací se v roce 2021 představí nová generace Volva XC90. Řidiče nebude potřebovat. Vůz by měl být schopný převézt samostatně řidiče z bodu A do bodu B. Autonomní řízení je na stupni číslo 4.

Stupně autonomního řízení se člení podle toho, jak hodně musí řidič zasahovat do řízení. Nejmenší stupeň, jedna, je obvyklý a dnes už rozšířený adaptivní tempomat se sledováním jízdních pruhů. Řidič musí sledovat cestu, držet volat a stále má plnou odpovědnost za jízdu. Stupeň dva se vyznačuje tím, že řidič může na nějaký čas dát ruce z volantu, stále však musí sledovat dění na silnici.

„Trojka“ je dálniční autonomní řízení. Řidič na určitých druzích silnice nemusí vůbec řídit ani sledovat cestu. Musí však být připraven, protože po zaznění upozornění musí být schopen ihned převzít řízení. Stupeň číslo 4 se momentálně vyvíjí. Zásah řidiče zde není potřebný. Vůz dokáže bezpečně přejet z místa na místo. Jedinou podmínkou jsou příznivé klimatické podmínky, tedy nesmí například hustě sněžit.

Právě tento stupeň bude mít nová generace Volva. K prodeji bude v roce 2021 a řidič do vozu jen nastoupí a v cílové destinaci vystoupí.

Aktuálně píšeme

Nový Opel Corsa bude ještě letos | 10.02.2019

Mazda chystá nové SUV | 06.02.2019

Hyundai chce crossover | 03.02.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK