Wallys chce prorazit v Evropě

12.04.2018 | Jan Prošek

V roce 2006 byla v Tunisku založená automobilka s názvem Wallys. Specializuje se na terénní vozy, které se dají koupit za poměrně příznivou cenu. V současné době se tato společnost chystá prorazit i na evropském trhu.

Bratři Omar a Ziadem Guigovi tuto společnost před lety založili. Tuniské ministerstvo obchodu jim však vinou monopolu importérů zahraničních vozů za tamní trh nechtělo udělit licenci k výrobě aut. Po dlouhých jednáních potřebná potvrzení dokázali získat. Nicméně jsou omezeni jen na výrobu vozů pro export. Na domácí trh své vozy dávat nesmí.

Vzhledem k tomu, že je továrna situovaná ve čtvrti El Kabaria, která se dlouhodobě potýká s vysokou nezaměstnaností, jsou tamní obyvatelé rádi za prakticky jakýkoliv plat. Zaměstnáno je 60 přímých a 120 nepřímých zaměstnanců. Ročně se vyrobí 200 a 300 vozů.

První model značky se jmenoval Izis, ten už dnes ale k dispozici není. Vyrábí se nový s názvem Iris. Motor je od Peugeotu a má objem 1,2 litru. Jedná se o tříválec s výkonem 82 koní. Vzhledem k nízké ceně by chtěl tento model získat stabilnější místo na evropském trhu, zejména pak ve Španělsku, Portugalsku a Itálii. Cena je 316 tisíc korun.

Aktuálně píšeme

Ford F-150 bude elektrický | 18.01.2019

Jak bude vypadat SUV Ferrari? | 27.12.2018

Suzuki postavilo pick-up verzi Jimny | 25.12.2018

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK