Kia Sportage 2,0 CRDi - recenze, uživatelský test

11.10.2012 09:12  
celkové hodnocení:

85 %

Chtěl jsem robustní vůz, ve kterém budu mít pocit bezpečí, navíc okořeněný designem tak, jak se mi to u vozidel líbí, dále nesměl chybět dostatek prostoru s líbivým interiérem a velkým zavazadlovým prostrem. Volba padla na auto Kia Sportage s rokem výroby 2005 a motorem 2,0 CRDi.

Auto jsem kupoval od jednoho soukromého prodejce před čtyřmi lety. Člověk se o auto velice dobře staral, nebylo bourané, nebylo nijak vážně poškrabané (pominu-li běžný provoz) a nikde nebyl náznak koroze. Interiér zachovalý, čistý, voňavý, to jsem docela koukal. Dílenské zpracování interiéru = tvrdé plasty (z toho jsem měl trošku strach kvůli vrzání, ale naštěstí moje obavy nebyly na místě). Jinak se mi design přístrojové desky líbí, stejně tak uspořádaní jednotlivých tlačítek, vypínačů, a tak dále. Prostoru je uvnitř vozu dostatek a stěžovat si na něj nebudou ani cestující na zadních sedadlech. Zavazadlový prostor má místo tak akorát, není malý, ale ani velký.

Kdo je zvyklý na 5-6 litrovou spotřebu tradičních TDI bude asi trochu v šoku. Těžký vůz, široké pneu a vysoká stavba si prostě vezmou své. Průměrná spotřreba se pohybuje kolem 9ti litrů na 100 km. Motor si ale pochyvaluj, má zátah a téměř okamžitou reakci. Můžu doporučit.

Na jízdní vlastnosti vozu nemůžu mít žádnou výtku. Když pominu hlučnost od pneu, co je při vyšších rychlostech slyšet v interiéru, tak se auto při jízdšě chová naprosto perfektně. Žádné naklánění, žádná nestabilita, auto jede tak, jak ho kočírujete.


Shrnutí auto recenze Kia Sportage 2,0 CRDi

Hodnocení

Jízdní vlastnosti

bezproblémové

Komfort

Praktičnost

Celkové hodnocení v procentech pro Kia Sportage 2,0 CRDi

85% ze 100%

Klady

- robustnost,
- přehled,
- motor,
- jízdní vlastnosti

Zápory

- spotřeba,
- dražší servis

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

RECENZE AUT 4x4 A SUV

Magazín bazar.autadoterenu.cz přináší recenze aut 4x4 a SUV. Zvažujete nákup ojetého vozu Kia Sportage ? Dřív než si vyberete, pročtěte si naše auto recenze a budete moudřejší.

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK