4. noční závod Libros cup off road Ostrava

redakce

V pořadí čtvrtým adrenalinovým pátkem Libros cupu off road 2005 o 100 000 korun byl 18. únor 2005. První a snad poslední sníh letošního ročníku seriálu závodů off road v areálu společnosti LIBROS v Ostravě – Přívoze. Přívaly sněhu a teploty pod bodem mrazu, které panovaly v posledním týdnu připravily pořadatelům závodu nemalé starosti. Trať byla pokryta ledem i sněhem.
   Teprve několik hodin před samotným startem se podařilo vytvořit regulérní charakter trati. Do termínu uzávěrky přihlášek pořadatelé registrovali celkem 12 soutěžních posádek opět z České republiky a Polska, mezi kterými nechyběly známé tváře z minulých závodů. Od 17 hodin začaly technické přejímky vozidel a po rozpravě vyjely posádky na seznamovací trénink. Kvalifikace prověřily snad úplně všechny. Až několik minut před samotným startem hlavního závodu plánovali jezdci tu nejlepší strategii s ohledem na kluzkou, ale přitom stále rychlou trať.
   Diváci zatím okamžitě zabrali ta nejatraktivnější bezpečná místa, využili pohodlných tribun stejně jako míst na obrovských hromadách sněhu. Atmosféra zcela vyvrcholila, zcela nové startovací zařízení vypustilo na osvětlenou, perfektně připravenou trať dvanáct soutěžních posádek do deseti ostrých kol. To, co diváci viděli v následujících čtyřiceti minutách se dá popsat jednou větou. Perfektní závod, boj o každou pozici, udržet třetí příčku byl úkol pro Žitníka stejně jako pro Randýska, o první a druhé místo soupeřili Polák Gadomski a houževnatý ing. Zapletal, který nakonec zvítězil s poměrně vysokým náskokem. "Dnes mě zastihla smůla", řekl po závodě třetí v průběžném pořadí po třech závodech Leo Müller z Opavska s produkčním vozem Nissan Terrano. "Zradila mě elektrika, ale trať byla super".
   Navečer se poměrně nečekaně objevil i milý host. Objevil se u technických přejímek, pozdravil se s jezdci i diváky. Všem popřál příjemný zážitek ze závodů, hezký večer a skromně se vytratil. "Na další závody 18. března přijedu na celý večer, to je přesně za měsíc. Už se těším, doufám, že mi do toho nic nepříjde“, mávl na rozloučenou svou neodmyslitelnou čepkou s nápisem - Karel Loprais.
   Společnost Libros připravila pro každého diváka příjemný dárek. Každý, opravdu každý host večera získal platební šek Tesco v hodnotě 100 korun. Zdálo se to být neuvěřitelné, ale bylo to tak. Slosovatelné vstupenky navíc slibovaly výhru. První cenou byl tentokrát televizor, druhou až desátou cenou byla naprostou novinkou pořadatele. Šek v hodnotě 8 000 korun. Výherce tohoto šeku má navíc možnost využít velmi zajímavých slev. Tuto velmi výhodnou nabídku si všichni diváci mohli „srovnat v hlavě“ hned nebo telefonovat na společnost Libros. Tato nabídka totiž pokračuje!
   Mega noční překvapení, které se i tentokrát podařilo bezpečně utajit, vypadalo na první pohled docela obyčejně. Nenápadná odstavená červená škodovka, dvě Tatry 813 8x8 se zapřáhly každá z jedné strany a začalo přetahování. Chvilku auto odolávalo, ale nakonec?! Jen zasvěcení věděli, že je v útrobách starého auta skryto rovných padesát kilogramů střelného prachu. Nečekané jasné bílé světlo, mohutný výbuch a přívaly kouře. Ostatní bylo na profesionálních hasičích. Celý večer zakončily Tatry 813 8x8, které po trati vozily doposud čekající diváky. Pro ně byly připraveny i dva nově připravené off roady Librosu v černožlutých barvách, Suzuki Samurai a Nissan. Více než 2 500 diváků si přišlo na své, strávili opět vzrušující večer v příjemné atmosféře. „Těšíme se na jaro ;18. března zase na Librosu!", řekl s úsměvem už pozdě večer jeden z odcházejících diváků směrem k hloučku pořadatelů.