6. závod NORD CUP 2004

02.10.2004 | redakce

   Sobotní část šestého závodu seriálu Nord Cup - "Memoriál Honzy Čížka" konaného v Bělé pod Bezdězem - Hlínovišti, na kterou jsme se zajeli podívat, se odehrála za poměrně pěkného podzimního počasí, i když v se odpoledních hodinách objevila tu a tam nějaká ta přeháňka. Na kvalitu tratě však výkyvy počasí vliv nemají, pískové podloží vodu rychle pohltí a trať je velmi rychle suchá.
   Za dopoledního slunečného počasí se všichni s vervou pustili do soutěžení. V kategorii speciálů se ve srovnání s "leštěnkami" účastnil poměrně malý počet vozidel nakonec stejně tak, jako v závodech předchozích. Průběh soutěžení, nakonec stejně jako téměř aprílové počasí třetího seriálu závodů v červnu, byl velmi obdobný. Trialové sekce navazovaly na dvoukolový rychlostní závod na krásném okruhu, který by se dal nazvat "českým Dakarem". Řidiči a jejich vozy, které se v trialových sekcích občas snažily popřít zásady gravitačního zákona, na rychlostním okruhu popustili uzdu své vášni pro rychlost a místy soutěž připomínala spíše autokrosové závody. 
I přes to, že jsme se nemohli zúčastnit celého dvoudenního klání můžeme myslím konstatovat, že organizačně byl jako vždy závod na velmi dobré úrovni a diváci i soutěžící mohou být s průběhem spokojeni. Nezbývá nám než popřát aby se příští závod konaný 6.-7.11. v Ujkovicích vydařil stejně dobře a důstojně zakončil letošní sezónu Nord Cup.

Aktuálně píšeme

Renault Espace dostane facelift | 01.12.2019

Audi představila své vrcholné SUV | 24.11.2019

V Číně je klon Range Roveru, ale je sedmkrát levnější | 17.11.2019

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK