Audi představila své vrcholné SUV

Jan Prošek

Německá automobilka Audi konečně představila své vrcholné SUV. Dlouhou dobu očekávaný model RS Q8 je tu a má obrovský výkon, výraznější karoserii a celou řadu další technických vylepšení.

Konstruktéři odvedli pořádný kus práce, podle jejich slov se v tomto vozu snoubí výkon modelů RS, elegance kupé a flexibilita. Aby se tak mohlo opravdu stát, dostal tento model obří benzínový motor V8 s objemem čtyři litry, dvě turbodmychadla a přímé vstřikování, což dohromady dává výkonu vozu 600 koní.

Díky tomu je zrychlení z nuly na sto velmi rychlé, za 3,8 vteřiny a z nuly na 200 pak za 13,7 vteřin. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Nicméně zákazníci nemusí zoufat, lze si totiž objednat verzi vozu, jejíž maximální rychlost he 305 km/h.  

Silné a velké SUV od Audi dostalo v kombinaci s obřím motorem standardní osmistupňovou automatickou převodovku Tiptronic a trvalý pohon všech kol Quattro. Nový model RS Q8 není jen o síle. Umí také vypnout válce 2, 3, 5 a 8 v době, kdy auto jede na nízké a střední otáčky. Díky tomu dochází k úspoře spotřeby až o 0,8 litru na 100 km.

Tento vůz se bude v Česku prodávat v prvním čtvrtletí roku 2020, ale zatím nebyla zveřejněná cena.

Aktuálně píšeme

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Jaká jsou nejoblíbenější garážová vrata | 23.08.2022

Nastavení cookies | 12.07.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2022 | nastavení cookies