Audi Sport přestavuje S6 a S7

14.04.2019 | Jan Prošek

Společnost Audi představuje hned tři eskové modely. Jde o vozy vyšší střední třídy, které vycházejí z obvyklých „ačkových“ verzí. Jde o S6, S6 Avant a S7.

Závodní oddělení Audi Sport obvykle hodně investuje do RS modelů. V současné době se zaměřilo na obvyklé S modely. Novinkou je vznětový motor, který bude jen v evropských modelech. Konkrétně jde o třílitrové TDI mild-hybridním pohonem, který pracuje s motor-generátorem a 48-voltovou elektrickou soustavou. Jedná se o stejný pohon pro všechna kola.

Zrychlení z nuly na sto je u sedanu za pět sekund, o setinu pomalejší pak u kombi a fastbacku. Ve vozech mimo evropský trh, tedy v USA a Asii půjde o vozy se zážehovými motory. Jde o jednotku TFSI s výkonem 331 kilowattů.

Představené vozy se na první pohled od sebe liší nárazníky, velikostí kol. Ta se pohybuje mezi dvaceti a jednadvaceti palci. Výfukové koncovky se také drobně liší.

Aktuálně píšeme

Bude Porsche 911 jako SUV? | 25.02.2020

Lotus chystá SUV | 04.02.2020

Crossover UX nebude nejmenším modelem Lexusu | 24.01.2020

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2020

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK