Ford F-150 Raptor bude i v Evropě – ale modifikovaný

Autor: placená inzerce

Pokud vyrazíme do států, můžeme zde potkat nejenom na silnicích, ale i v terénu v první řadě velmi povedený a také velmi zajímavý automobil, který nese označení Ford F-150 Raptor. Jeho nevýhodou pro nás Evropany je především to, že se neplánuje jeho distribuce na starý kontinent. Dle posledních informací ze samotného Fordu nám to ale příliš vadit nemusí. A to z toho důvodu, že pro evropský trh je plánován automobil, kterým je Ford Ranger. Ten se zde již prodává, ale bez paketu M-Sport, který má za cíl ho americké verzi výrazným způsobem přiblížit.

Čtěte také: Nejúspěšnější auto Škodovky? Felicia

 

Zatím jenom s ohledem na design

Pokud vás Raptor skutečně zaujal, můžete si být jisti, že Ford Ranger s paketem M-Sport se mu bude velmi výrazně podobat. Zajímavostí je určitě fakt, že celý design navrhla divize Fordu, která se přímo specializuje především na návrhy sportovních vozidel. Jak se ale ukazuje, poradila si i s tímto objemnějším automobilem.

Mezi nejvýraznější designové prvky zcela určitě patří třeba nový přední nárazník, inovovaná světla vykukující z přední mřížky, stejně jako potěší také černý matný lak, který se nachází na několika místech samotné karoserie. Důraz byl dán i na design interiéru, který je naladěný do černé barvy. Co přirozeně nechybí, to je kůže, kterou nabídne i americký Ford F-150 Raptor.

Čtěte také: Fiesta slaví 40 let

Pod kapotou žádná změna

Model Ford Ranger M-Sport se ke svému americkému protějšku přiblíží rozhodně jenom po vizuální stránce. Pokud totiž budeme konkrétní, musíme říci, že motorizace zůstává stejná, jakou má klasický Ranger. Zde je k dispozici přeplňovaný dieselový motor 3.2 litru, který nabídne výkon 200 koní. Na druhou stranu nezapomínejme na existenci nového sportovního výkonu, který je zárukou toho, že vůz dostane alespoň zcela nový a velmi zajímavý sportovní zvuk. Už to ho samozřejmě dokáže na našich silnicích velmi dobře identifikovat od základu. Podívejte se: 123auta.cz

zdroj foto: ford.com

Aktuálně píšeme

Přestavba aut pro firmy, myslivce či dobrodruhy | 20.12.2023

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2024 | nastavení cookies