Ford Puma a Explorer zaujmou

15.09.2019 | Jan Prošek

Že by byly crossovery Puma a Explorer úplnými novinkami, to se napsat nedá, nicméně v autosalonu ve Frankfurtu si odbývají svou výstavní premiéru. Už v současné době je jasné, že oba vozy zaujmou široké spektrum lidí.

Název Puma nosil před několika lety sportovní vůz, kterým se podle všeho současný model nechal inspirovat. Současná Puma se designérům velmi povedla, proti původnímu modelu má nyní o něco vyšší světlou výšku. Pokud jde o velikost, tak nejblíže je model Mazda CX-3 a podle všeho právě tomuto modelu má konkurovat. Další informace, například ceník, zatím nebyly zveřejněné.

Druhým modelem je Explorer, který je dovezený z USA. Jedná se o SUV, které rozhodně křivkami nezaujme. Konkurovat by měl například Škodě Kodiaq, proti kterému je daleko více hranatý. Pohonné ústrojí se skládá z benzínového šestiválce a elektromotoru, nabídne celkem 840 newtonmetrů.

Aktuálně píšeme

Bude Porsche 911 jako SUV? | 25.02.2020

Lotus chystá SUV | 04.02.2020

Crossover UX nebude nejmenším modelem Lexusu | 24.01.2020

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2020

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK