Ford ukázal nový elektrický crossover

08.09.2019 | Jan Prošek

Automobilka Ford vůbec poprvé ukázala fotografie nového elektrického crossoveru, který byl inspirován legendárním modelem Mustang.

Novinka je zatím zveřejněná na snímcích, na nichž je velmi zamaskovaná. Na první pohled jsou patrné velké blinkry a velmi vysoko posazená kapota.  Podle dostupných informací by se tento nový model mohl odhalit koncem roku na autosalonu v Los Angeles, který proběhne v listopadu. Zhruba za rok, tedy na podzim 2020 by se mohl už model prodávat.

Pokud jde o technické specifikace, zatím nebylo zveřejněno prakticky vůbec nic. Hovoří se však o minimálním dojezdu 300 mil, tedy 483 kilometrů. Podle automobilky by se mělo jednat o rychlý vůz. „Pokud chcete zachytit duch Mustangu, musíte být rychlí,“ stojí v tiskové zprávě.

Elektrický crossover byl zveřejněný na fotografii v zimě, což má pomoci odstranit několik mýtů. Například to, že elektrická auta nejsou bezpečná v zimě. Necelá pětina lidí žijících v USA by si elektromobil vybrala do náročného počasí, k tahání přívěsů jen 13 % dotázaných.

Na další informace o tomto modelu si budeme muset počkat.

Aktuálně píšeme

Bude Porsche 911 jako SUV? | 25.02.2020

Lotus chystá SUV | 04.02.2020

Crossover UX nebude nejmenším modelem Lexusu | 24.01.2020

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2020

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK