Jak se zúčastnit OffRoad Maraton 2015

Autor: redakce

Jste-li offroadový nadšenec a máte letos v plánu účast na některém offroadovém klání, je nejvyšší čas se registrovat. V našich končinách má dobré jméno OffRoad Maraton. Jde o podník, která má za sebou již řadu ročníků. Těší se velké oblibě nejen mezi závodníky, ale i diváky. Pokud se mezi soutěžící chcete zařadit i vy, zde přinášíme info, které by vám mělo otevřít cestu do soutěže, která je plná potu a adrenalinu.

Podmínky pro účast v kategorii AUTA

Automobilové posádky během sezóny pojedou dva 4-hodinové, čtyři 5-hodinové, jeden 10-hodinový a jeden 24-hodinový závod. Ten se nově pojede v červnu.

Závodu se účastní osobní terénní vozidla do 3 500 Kg. Posádka je vždy dvoučlenná s výjimkou vozidel do 1000 ccm s variátorem a koncepcí podvozku ze čtyřkolky, kdy řidič může jezdit sám, ale pouze za denního světla. Po setmění (čas určí pořadatel) musí být ve vozidle dvoučlenná posádka. Řidič musí mít minimálně 15 let a do 18 let musí jet s dospělým spolujezdcem a doložit písemné povolení zákonných zástupců. Mladistvý spolujezdec může jet v autě za stejných podmínek jako mladistvý řidič (s dospělým řidičem a povolením).

Rozdělení do kategorií

  • Speciál do 1000 ccm
  • Speciál do 2000 ccm
  • Speciál nad 2000 ccm
  • Amatér

Auta všech kategorií mohou mít pohon jen jedné nápravy, doporučujeme ale 4x4. V případě přeplňování je zdvihový objem válců násoben koeficientem 1,7 pro benzínové motory a koeficientem 1,5 pro dieselové motory a vůz je převeden do kategorie, která odpovídá takto vypočtenému objemu. Vůz je za všech okolností brán tak, jako by takto získaný objem motoru byl objemem skutečným (nevztahuje se na vozy UTV do 1000 ccm). Pro kategorii do 1000 ccm v případě použití turba platí hranice 750 ccm (nad tuto hranici stroj spadá do kategorie Speciál do 2000 ccm).

Přihláška OffRoad Maraton 2015 ZDE.

Stanovy pro kategorii AUTA ZDE.

Kalendář OffRoad Maraton 2015 ZDE.

Zdroj: offroadmaraton.cz

Aktuálně píšeme

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Jaká jsou nejoblíbenější garážová vrata | 23.08.2022

Nastavení cookies | 12.07.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2022 | nastavení cookies