Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada

Autor: placená inzerce

Terénní vozy se v Česku těší čím dál větší oblibě. A spousta řidičů je kromě jízdy po “standardních” silnicích bere i na projížďku do náročnějšího terénu. Právě v těchto případech, a nejen v nich, je důležité myslet na odpovídající pojištění - tedy povinné a havarijní pojištění.

Pojistné limity nedržte při zemi

Při jízdě v terénu můžete svému vozu způsobit celou řadu drobnějších poškození - různé škrábance, poničení podvozku, uražené zpětné zrcátko, až po ty větší, které už se mohou pěkně prodražit.

Pamatujte také na to, že pokud při jedné jízdě dojde na vašem terénním voze k více škodám, ke každé z nich se přistupuje individuálně. Takže pokud si při jedné jízdě prorazíte výfuk a potom navíc poškrábete boční dveře o větve, bude se jednat o dvě pojistné události.

Celkově pak odborníci doporučují, aby si majitelé, kteří mají terénní auto, sjednali havarijní pojištění s vyššími limity. Už z toho důvodu, že tyto robustní vozy mohou způsobit závažnější škody jak na majetku, tak na zdraví.

Kdy nemusí dojít k pojistnému plnění

V případě pojistné události se mohou při její likvidaci pojišťovny rozhodnout pro krácení pojistného plnění. Což znamená, že nezaplatí všechno. Kdy k takové situaci může dojít? Například ve v situacích, kdy zhodnotí, že řidič svou jízdu dostatečně nepřizpůsobil danému terénu a neřídil tak, aby k dané nehodě nedošlo. Důležité je samozřejmě také dodržovat pravidla silničního provozu a řídit se návodem k obsluze daného vozidla. V tomto případě je tedy důležité brát například v potaz:

- nájezdový úhel
- přechodový úhel
- podélné či příčné sklony
- světlou výšku podvozku

Přesné podmínky, pravidla a informace k danému pojistnému produktu vždy najdete v pojistných podmínkách smlouvy, proto si je před jejím uzavřením pořádně pročtěte. A podívejte se také po pojištění auta, které je vůči majitelům terénních vozů o něco shovívavější.

A často se také setkáte s tím, že čím víc škod na svém voze napácháte, tím víc si pak připlatíte na pojistném. Rozloučit se také můžete s případnými slevami. Proto se opravdu vyplatí jezdit obezřetně.

Havarijní pojištění pro sváteční terénní řidiče

Někteří majitelé terénních vozů své motorové miláčky prohání jen v určitou část roku, obdobně, jako to mají například někteří motorkáři. V takovém případě si klidně sjednejte jen krátkodobé havarijní pojištění, které pokryje období, které potřebujete, abyste pojistku zbytečně neplatili, když ji nepotřebujete.

Nejlepší havarijní pojištění pro terénní vozy

Pro přehled aktuální nabídky havarijního pojištění pro terénní vozy použijte online kalkulačku havarijního pojištění. Stačí do ní zadat základní údaje o vašem voze (výkon, stáří, typ a model) a pojistníkovi (věk, bydliště, bonusy / malusy) a během pár minut uvidíte přehledně srovnané pojistné produkty včetně ceny havarijního pojištění. Poté si už jen stačí vybrat ten nejvýhodnější pro vás a online si ho během chvíle také sjednat.

zdroj foto: top-pojisteni.cz

Aktuálně píšeme

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jaká jsou nejoblíbenější garážová vrata | 23.08.2022

Nastavení cookies | 12.07.2022

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2023 | nastavení cookies