Jeep Gladiator míří do Evropy

Jan Prošek

Velký úspěch slaví v USA nový pickup Jeep Gladiator. A jeho pole působnosti se rozrůstá a míří do Evropy. V červenci se objeví na speciální akci v Itálii, a pak příští rok se začne na starém kontinentu prodávat.

Americká společnost Jeep pravděpodobně ani sama neočekávala, že bude mít model Jeep Gladiator tak velký úspěch na trhu. Během května letošního roku si tento model v zámoří koupilo hned 2500 zákazníků. Rekord třídy to pravděpodobně není, nicméně se jedná o velmi vysoké číslo.

Koncern FCA se rozhodl, že bude Gladiatora prodávat také v Evropě, začne tedy s oficiálním dovozem. Lze očekávat, že bude konkurovat například Fordu Ranger, bude mít některé prvky jako Wrangler. Evropská premiéra tohoto vozu proběhne v červenci v italských Dolomitech.

V základu je šestiválcový motor, třílitrový EcoDiesel. Výkon má 190 Kw, tedy 258 koní. Točivý moment je 600 N.m. Model má pohon všech čtyř kol a osmistupňovou automatickou převodovku. Očekává se, že k tomuto vozu bude k dispozici velká řada doplňků k individualizaci. Ceník ani přesné datum zahájení prodeje zatím zveřejněný nebyly.

Aktuálně píšeme

Přestavba aut pro firmy, myslivce či dobrodruhy | 20.12.2023

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2024 | nastavení cookies