Kde najdu nejlevnější povinné ručení?

Autor: placená inzerce

Žádný z majitelů vozidla, se povinnému ručení nevyhne, jelikož jde o zákonnou povinnost. Pojištění chrání na silnicích nejen vás, ale také všechny ostatní účastníky provozu. Víte, jak na něm ušetřit?

K čemu slouží povinné ručení

Při pořízení vozidla je potřeba myslet také na všechny ostatní výdaje, které budou s jeho provozem spojené. Kromě běžné údržby je to také právě povinné ručení. Jeho cena se určuje individuálně, a to podle dvou hodnotících kategorií.

Nejprve se posuzují technické parametry vozidla:

 • objem motoru
 • hmotnost vozidla
 • výkon
 • stav tachometru
 • stáří automobilu a další

Dále rozhodují osobní kritéria:

 • věk
 • trvalý pobyt
 • bonusy a malusy

I když se vám tento typ pojištění auta může zdát zbytečný, jelikož jste se dosud nedopustili žádné nehody, chrání povinné ručení také vás. Díky němu má totiž každý účastník provozu povinnost jej platit, a tím zajistit možnost finanční kompenzace při nehodě, ať už se objeví škoda na majetku nebo zdraví některého z účastníků.

Najděte nejvýhodnější nabídku

I přes státem uloženou povinnost si pojištění zřídit, máte možnost si vybrat poskytovatele. Díky tomu můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Stačí jen provést aktuální srovnání ceníků a vybrat si podle vlastních kritérií. Jelikož je na trhu spousta nabídek od různých společností, srovnání by pro vás mohlo být zdlouhavé.

Máte pár minut a chcete najít to nejvýhodnější povinné ručení? Kalkulačka povinného ručení vám do dvou minut srovná nabídky online, pracuje jen s nejnovějšími daty a bere v potaz veškeré vámi zadané údaje o vozidle i vaší osobě.

Nejlevnější povinné ručení ovšem nemusí být tou pravou volbou. Zvažujte výši krytí, které pojišťovna nabízí a dle svého vlastního uvážení zvolte nabídku.

Se sjednáním povinného ručení neotálejte. Pokuta se pohybuje v řádu desítek tisíc korun a pokud v této době způsobíte nehodu, budete muset všechny škody hradit ze svého.

Rozhodující údaj

Kalkulačka nechá výběr také na vás. Ujasněte si proto, zdali je pro vás nejdůležitějším kritériem výše pojistného krytí, rozsah krytí nebo asistenční služby. Díky tomu výsledné nabídky můžete filtrovat a přizpůsobit je svým potřebám.

S kalkulačkou rychle a snadno

Zvažujte jen nabídky ověřených společností, které nabízejí spolehlivé povinné ručení. Srovnání zahrnuje jak základní nabídky produktů, tak povinné ručení s nadstandardními službami. Klasické krytí vám pomůže do určité výše odškodnit cizí majetek i škody na zdraví, dorovnat ušlý zisk a pokryje i právní služby. Ostatní služby se ale již mohou řadit do nadstandardních.

Jedná se například o:

 • Vyšší limity plnění (hodí se v případě hromadné nehody)
 • Kompenzace při odcizení části vozidla, vandalismu na vozidle, srážkou se zvířetem a další
 • Asistence při poruše nebo havárii

Pojišťovnu můžete kdykoliv změnit

Nechcete spoléhat jen na online srovnávač? Pokud upřednostňujete osobní přístup, můžete využít specialistů na povinné ručení, kteří vám s výběrem rádi poradí. Stačí si jen připravit základní informace o vozidle zdarma získáte tu nejvýhodnější nabídku.

Výhodné pojištění nemusíte řešit jen při koupi nového vozidla. Pokud vám stávající smlouva nesedí, ověřte si pomocí kalkulačky, zdali některá společnost nenabízí levnější a výhodnější nabídku. Pak už jen stačí podat písemnou výpověď a přejít k novému poskytovateli, který vám ušetří ročně spoustu peněz.

Pokud od doby sjednání povinného ručení neuběhly ještě dva měsíce, máte možnost smlouvu vypovědět ihned a bez sankcí. Srovnejte povinné ručení online zdarma a zkontrolujte, jestli se vám stávající smlouva a její podmínky vyplatí.

zdroj foto: Usetreno.cz

Aktuálně píšeme

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Jaká jsou nejoblíbenější garážová vrata | 23.08.2022

FotoBAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2023 | nastavení cookies