Kia chystá nový elektrický koncept pro Ženevu

Jan Prošek

Automobilka Kia bude mít na autosalonu v Ženevě při nejmenším dvě premiéry. Vedle Crossoveru XCeed to bude také zatím nepojmenovaný koncept elektromobilu. Při pohledu na zveřejněnou fotografii přední části vozu připomíná světelný podpis psí kost. Tímto byl dříve charakteristický Ford Escort.

Vedle již zmíněného automobilu SCeed se na autosalonu v Ženevě představí také nový koncept elektromobilu, který zatím nedostal jméno. Podle tiskové zprávy si má „získat srdce a rozbušit jej o něco rychleji“.

„Naší představou byl čistá elektrický vůz, který reaguje na obavy zákazníků ohledně dojezdové vzdálenosti, výkonu, dobíjecích sítí a jízdní dynamiky. Zároveň tento vůz svým vzhledem způsobí husí kůži a jízdou mrazení v zádech,“ řekl v rozhovoru Gregory Guillaume, viceprezident pro design evropské divize.

Více informací o tomto vozu a možná také jméno bude odhaleno na autosalonu v Ženevě. Do té doby se jen objevují spekulace například o motoru či dojezdových i jízdních vlastnostech. Na detaily si musíme počkat.

Aktuálně píšeme

Přestavba aut pro firmy, myslivce či dobrodruhy | 20.12.2023

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2024 | nastavení cookies