Lada 4x4 dostala nový facelift

22.12.2019 | Jan Prošek

Ruská automobilka Lada představila nedávno modernizovanou verzi svého legendárního a léty ověřeného modelu Lada 4x4. Tento off-road stále spoléhá na vlastnosti, které jej zdobí desítky let, ale dostal jiné jméno.

Světoznámý automobil se bez výraznějších změn obešel dlouhou dobu, vyrábí se takřka v nezměněné podobě od roku 1977 a stále sází na to stejné. Tento off-road je pověstný svou spolehlivostí a dostupností v terénu, kterou si drží díky pohonu 4x4 a čtyřválcovému motoru.

Lada v rámci faceliftu vsadila na odsvědčenou klasiku. Novika, která se místo Niva z právních důvodů jmenuje 4x4, se pyšní jednoduchým designem. Pod maskou přibyla mlhová světla. Hodně účelně provedený a strohý je také interiér vozidla, nicméně Lada zde instalovala klimatizaci s manuálním ovládáním. Rusové se nechali slyšet, že vůz nabízí pohodlnější sedadla a elektricky ovládaná okna.

Pokud jde o motor, tak ten zůstává beze změn. 1,7 litrový zážehový motor, který má výkon 83 koní.

Aktuálně píšeme

Velký přehled alternativních paliv automobilů | 26.10.2021

SUV Renault Arkana bude k mání i v Evropě | 25.11.2020

Lexus představil koncept SUV | 28.10.2020

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2021

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK