Lamborghini Urus čeká na verdikt

16.11.2012 | Autor: redakce

Když se na dubnovém autosalonu v Pekingu objevil ve světové premiéře koncept SUV Lamborghini Urus, málokterý fotoaparát zůstal schovaný ve svém obalu. Rudě zbarvený a dynamikou oplývající model musel zanechat na všech návštěvnících velký dojem. O to víc se dalo očekávat, že nyní přijdou na řadu první informace o možném datu spuštění sériové výroby. Jenže, vše není tak horké, jak vypadá. Podle šéfa automobilky Stephana Winkelmanna se jedná o konkrétní nápad pro budoucnost Lamborghini, čímž mezi řádky naznačil, že se v současnosti se spuštěním výroby nepočítá.

Na nedávném autosalonu v Sao Paulu se Stephan Winkelmann po všech různých spekulacích opět vyjádřil na téma Lamborgini Urus. Podle něj bližší časový údaj výroby uveden nebyl, ale pokud dojde k nějakému posunu, bude kladen velký důraz na současný vývoj trhu s vozidly SUV a neposlední řadě bude důležité, jak velký dopad bude mít výroba modelu Urus na automobilku Lamborghini. Konečné rozhodnutí má padnout do konce listopadu. Pokud všechny věci dopadnou dobře, první vozy se v showroomech objeví v roce 2016.

Lamborghini Urus má být vybavený čtyřlitrovým vidlicovým osmiválcem, který má dosahovat výkonu až 600 koní. V plánu je vyrobení i hybridní verze.

Aktuálně píšeme

SUV Renault Arkana bude k mání i v Evropě | 25.11.2020

Lexus představil koncept SUV | 28.10.2020

Bude Porsche 911 jako SUV? | 25.02.2020

FotoKomentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2021

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK