Lexus představil koncept SUV

28.10.2020 | Jan Prošek

V horách v Coloradu probíhal sraz amerických fanoušků jízdy v terénu. Na této akci bylo představeno také nové auto značky Lexus, respektive jeho koncept. Jmenuje se GXOR. Jedná se o obvyklý model LX, který je ovšem upraven pro jízdu v terénu.

Moderní SUV mívají poměrně často horší vlastnosti, než má klasický hatchback. Tento vůz od Lexusu by měl v pohodě a hravě zvládnout průjezd i náročnějším terénem. Vůz stojí o více než šest centimetrů nad terénem díky nové úpravě pružení. Model dostal také nová kola s osmnáctipalcovými ráfky a třiatřicetipalcové pneumatiky.

Na podvozku je oplechování a pořádné ližiny, které ochrání automobil na nejproblémovějších místech. Vůz obsazuje také naviják Warn, který je instalovaný do předního nárazníku. Takže pokud vůz někam nevyjede, lze jej využít.

Nechybí ani střešní nosič s uzamykatelnými boxy a světelnou lištou. V zavazadlovém prostoru jsou pak speciální výsuvné boxy a krabice se zásuvkami.

Aktuálně píšeme

Kde najdu nejlevnější povinné ručení? | 03.05.2022

Co dělat při autonehodě | 23.12.2021

Tesla Cybertruck by v Evropě jezdit nemohla | 15.12.2021

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2022

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK