Malé SUV Ford EcoSport se dostane i do Evropy

Autor: redakce

Na autosalonu v Indii předvedla továrna Ford nejmenší SUV, které má ve své nabídce. Model EcoSport je především konceptovou záležitostí se základy Fordu Fiesty. Sériová výroba by se však od konceptu příliš lišit neměla.
EcoSport se nedávno začal nabízet v Jižní Americe, druhá generace je už k dostání v Brazílii, a to s motorem 1,6i Flex/81-85kW, který bude následován agregátem 2,0i Flex/104-108 kW. Oba motory mohou spalovat benzín i ethanol. Současné modely disponují pouze pohonem předních kol a pětistupňovou manuální převodovkou. Do budoucna se však počítá s verzí 4x4 a automatem. Brzdný účinek zajišťují přední kotoučové a zadní bubnové brzdy. Celková délka Fordu EcoSport dosahuje skoro 4,5 metru, jeho šířka činí 1,8 metru a výška 1,7 metrů. Zavazadlový prostor dostal objem 322 l, při sklopení zadních sedadel se zvětší na 705 l.

Obyvatelé Jižní Ameriky měli to štěstí, že si již od roku 2003 mohli užívat komfort první řady Fordu Ecosport, nyní se možnosti svezení se s tímto vozem rozšíří do severní Ameriky, Asie a dočkáme se i my. S největší pravděpodobností se tento nástupce modelu Fusion dostane příští rok i na evropský trh.

Aktuálně píšeme

Přestavba aut pro firmy, myslivce či dobrodruhy | 20.12.2023

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Foto

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2024 | nastavení cookies