Nový Opel Corsa bude ještě letos

Jan Prošek

Opel Corsa bude mít generaci F a právě tento nový model bude odhalený ještě v tomto roce. Automobilka zatím zveřejnila jedinou fotografii, na které je zachycený přední světlomet. Pravděpodobně půjde o verzi s matrixovým LED systémem.

S novou generací Opelu Corsa to v jednu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Vůz byl prakticky už připravený a měl přejít do výroby, jenže spojením automobilky s koncernem PSA byl tento návrh zamítnutý, takže museli technici vymyslet novou verzi. Způsobené to bylo implementací podvozkové skupiny CMP, kterou PSA používá. Velmi rychle se povedlo změnit vůz, jehož premiéra by měla být letos.

Mnoho informací k novému vozu pochopitelně zatím zveřejněno nebylo, automobilka do světa zatím pustila jedinou fotografii, která navíc zachycuje jen světla. Proslýchá se však, že by vůz měl být jen pětidveřový, takže zájemci o třídveřový vůz budou mít pravděpodobně smůlu.

Otazník také zůstává nad motory, které se budou starat o pohon vozu. Ani k tomuto se zástupci automobilky zatím nevyjádřili. Musíme si tedy počkat na více informací. Ty by měly přijít brzy

Aktuálně píšeme

Přestavba aut pro firmy, myslivce či dobrodruhy | 20.12.2023

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2024 | nastavení cookies