Pavoučí čtyřřkolka si poradí i s náročným terénem

Jaroslav Fišer

Pokud by měl Spiderman svůj vlastní komiksový vůz podobně jako má Batman svůj batmobil, určitě by šlo o auto podobné nové čtyřkolce Swincar Spider Electric2. Tento unikátní vůz připomíná svým zavěšením kol pavouka a poradí si i s terénem, ve kterém by se mohly jezdit trialové závody.

140 kg vážící čtyřkolka je poháněná elektrickou baterií. Zajímavostí ovšem je, že vozidlo má hned čtyři motory - každé kolo má svůj vlastní motor. Ojedinělý je i způsob zavěšení kol. Díky "kyvadlovému" způsobu zavěšení je Swincar schopen dokonale kopírovat terén a přizpůsobit se mu. To podporují i fakt, že obě nápravy jsou samostatně řiditelné.
Dobré průchodnosti terénem pomáhá také možnost upravit si světlou výšku a také náklopná sedačka řidiče. Stabilita Swincaru je tudíž obdivuhodná. A teď to nejlepší - vše funguje na čistě mechanické bázi, vozítko nemá žádné elektronické vychytávku upravující stabilitu. Ostatně koukněte na video.

 

Na tomto videu, které zachycuje starší model, je pružnost vozu vidět ještě názorněji.

 

Pokud byste si chtěli tuto "hračku" koupit, tak cenu vám zatím nesdělíme. Jde totiž jen o prototyp ve fázi testování. Společnost Mecanroc, která za tímto modelem stojí, teprve hledá investora, který by umožnil sériovou výrobu.

zdroj foto: swincar.fr

Aktuálně píšeme

Přestavba aut pro firmy, myslivce či dobrodruhy | 20.12.2023

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Foto

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2024 | nastavení cookies