Pickup GMC Syclone se vrací

Jan Prošek

Během devadesátých let minulého století byl na amerických silnicích k vidění pickup, který porážel velké množství tamních sportovních vozů. Šlo o GMC Syclone.  V současné době vznikl vůz stejného jména a postarala se o to společnost Speciality Vehicle Engineering.

Syclone z devadesátých let mělo poněkud problémy s trakcí. Řidiči potvrdí, že jeho V6 4,3 litry s přeplňováním mělo příliš velký výkon (284 koní) na to, aby se s vozem dalo jezdit bez nákladu. Vůz měl pohon všech čtyř kol a automatickou spojku s hydrodynamickým měničem.

Firma Speciality Vehicle Engineering vzala současný GMC Canyon ve tříčtvrteční karoserii a pokusila se z něho udělat něco podobného. Výsledkem je auto mající pod kapotou vidlicový šestiválec, jehož objem je 3,6 litru.  Výkon je 339 kW, tedy 455 koní.

Nově bylo uděláno přeplňování, sání i nerezový výfuk. Podvozek vozu má nové pružiny, tlumiče i stabilizátory. Velká dvacetipalcová kola snížila světlá výška o 12 cm vzadu a o 5 cm vepředu. Upravené auto nebude k dispozici všem, vyrobeno bude jen sto kusů.

Aktuálně píšeme

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Jaká jsou nejoblíbenější garážová vrata | 23.08.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2022 | nastavení cookies