Přichází nový Opel Corsa

Jan Prošek

Velkou změnu svého portfolia začala společnost Opel po spojení s koncernem PSA. Některé modely jsou výrazně přepracované, jiné dostaly jen odlišný motor. Opel Corsa bude elektrifikovaný.

Šestá generace populárního modelu Opel Corsa bude zatím jen elektrický, spalování benzínu či nafty nečekejte. Pod kapotou je stokilowatový elektromotor s točivým momentem 260 N.m. Energii mu dodává akumulátor o kapacitě 50 kWh.

Corsa –e, jak se tomuto modelu říká, podle měřícího cyklu WLTP na jedno nabití ujede 330 kilometrů. Vůz nabízí tři modely. Normal, Eco a Sport. Na sportovní režim bude dojezd pochopitelně o něco málo kratší. Pokud tento model porovnáme s jinými městskými vozy, tak jeho dojezd je nadprůměrný.

Auto má délku 4,06 m a je o kousek nižší než předchozí generace, konkrétně o 48 mm. Například řidič sedí o 28 mm níže. Interiér vozu je výrazně změněný. Digitální obrazovka změnila svou úhlopříčku ze sedmi na deset palců. Ve voze jsou přední adaptivní světlomety LED Matrix. Cena zatím nebyla stanovena.

 

Aktuálně píšeme

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Jaká jsou nejoblíbenější garážová vrata | 23.08.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2022 | nastavení cookies