Prozatím krátce z AROSHOW 2004 & OFFROAD Festivalu

redakce

   Po akcích v Dalečíně (rok 2002) a Benešově (rok 2003) máme dnes, v neděli 5.9. 2004, za sebou třetí prezentační a klubové setkání veřejnosti, majitelů a všech příznivců terénních a pracovních vozů značek ARO 4x4, UAZ, HONKER a LUBLIN tentokrát spojené se setkáním všech OffRoadových příznivců - AROSHOW 2004 & OFFROAD Festival ve vojenském prostoru pod vrchem Zebínem u Jičína. Celou akci pořádaly ve vzájemné spolupráci společnosti AUTO MAX Hradec Králové, časopis OffROAD, Manyjak ARO Praha a 24 hours agency.
   Ačkoli oficiální program byl ohlášen na páteční dopoledne, společně s organizátory akce přijelo do vojenského prostoru pod vrchem Zebín již ve čtvrtek i nemálo příznivců terénních vozů z celé naší republiky. Počasí jako ostatně po celý víkend všem přálo, a tak se všichni na sluníčku smažili ať už při stavbě trati, přípravě výstav nebo se jen tak zabydlovali v připraveném kempu.
    Pátek začal v režii společnosti AUTO MAX Hradec Králové programem pro novináře a V.I.P. - úvodní slovo pronesl za přítomnosti ředitele společnosti Karla Štochla kolega Petr Sulovský a ihned byla zahájena nejžádanější část - ukázkové jízdy ve vystavovaných vozech. Pozvaní hosté absolvovali projížďky terénem po okruhu shodném s tratí připravenou pro veřejnost. O její stavbu, stejně jako o přípravu a hladký chod všech soutěží a dohled nad celým víkendem se postaral Honza Šrajer, majitel společnosti Manyjak ARO Praha. Komerční program v odpoledních hodinách volně přešel v setkání všech nadšenců a milovníků jízdy v terénu a bylo se opravdu na co dívat. Na začátku tratě, ihned po příčném přejezdu panelové cesty začalo řádit několik vozidel v bahnité jámě trefně označené pořadateli "JEN PRO TVRĎÁKY". Pokusy projet řídkým hlubokým bahnem následovaly jeden za druhým, projet jej se ne a nedařilo. Pokud je mi známo, neuspěl za celý víkend nikdo, ale diváci byli přímo nadšeni. Jediný kdo nejásal byla odtahová parta kluků z ATS Svárov, kteří měli s odtahovkou ARO 240 práce na rozdávání :o). Celý páteční program zakončila v pozdních nočních hodinách akce "NOČNÍ ZÁVOD", kde se mohli vyřádit v orientačním, cca 20 km dlouhém závodu ti, kteří se neúčastnili nočního radování za doprovodu skupiny Ampér.
     V sobotu od dopoledne kroužilo po okruhu i mimo něj mnoho vozidel různých značek a stáři, přihlášení účastníci do soutěží dobývali těch nejlepších výsledků v závodech "NEUCMRNDNI" (průjezd terénního okruhu s kelímkem vody), "TRIAL", "NEJRYCHLEŠÍ VÝJEZD", "NEJPOMALEJŠÍ VÝJEZD", "SLEPEC" (trial na slepo) a "PRŮJEZD BAHNEM". Všichni vítězové (do třetího místa) jednotlivých soutěží byli odměněni dárky věnovanými pořadateli celé akce, celkový vítěz se stal šťastným držitelem navijáku NOEL. Lehké znepokojení vyvolala v odpoledních hodinách havárie vozidla ARO M 461 v horní části tratě, kde nešťastný majitel několikrát otočil auto "přes budku", kterou bohužel neměl. I přes hrůzostrašný průběh a  přepravu účastníků do nemocnice všechno dopadlo dobře, po návratu z nemocnice došlo dokonce i na zaslouženou cenu. Nakonec i to k jízdě v terénu patří ... Večer po vyhlášení výsledků za doprovodu hudebních skupin probíhala volná zábava, která končila až v časných ranních hodinách.
     Neděle byla, jak jinak, v duchu odpočinku, projížděk a sbírání sil na cestu domů. Pro pořadatele ale práce nekončila a celkový úklid areálu se protáhl do pozdních odpoledních hodin. Myslím, že je vhodné poděkovat všem zúčastněným, ať již výše zmíněným pořadatelům, vystavovatelům, ale v neposlední řadě i všem návštěvníkům akce za bezproblémový průběh víkendu a nezbývá než se zase těšit na rok příští. 
     Sledujte aktuality - detailní reportáž z akce uveřejníme na našem serveru www.autadoterenu.cz v co nejkratší době. 

                                                     Za redakci Karel Nepraš.

P.S. Průběh ARO SHOW 2003 naleznete na https://www.autadoterenu.cz/programy/aroshow/aro2003.php

Aktuálně píšeme

Přestavba aut pro firmy, myslivce či dobrodruhy | 20.12.2023

Kontrolky v autě - které jsou důležité a co dělat když svítí | 31.10.2022

Jak si užít jízdu v terénním voze bezpečně? Tohle je naše rada | 21.09.2022

Komentáře ke článku

Vožit nový komentář
pátý den v týdnu

BAZAR VOZŮ 4x4 A SUV

do
do

MENU

Dříve než vyjedete do terénu, musíte se prokousat městem. Sledujte webkamery na motoristickém portálu Chcižít.cz.

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2012 - 2024 | nastavení cookies